top of page

O NÁS

Základný tím tvorí naša rodina: Hanka, Lucia a Martin Zimanyioví). Začali sme videami pre najmenšie deti, keď mala Hanka 18 mesiacov. Chceli sme, aby mohla pozerať niečo, čo zodpovedá nášmu vkusu a čo je vekovo primerané. Tiež sme si chceli uchovať spomienky na jej vývoj - preto ju do tvorby zapájame. 


K videám sme neskôr pridali pesničky, ktoré deťom prináša spevácka dvojica Hanička a Murko. Sú to farebné, mäkučké a priateľské bábky. Škôlkarka Hanička prežíva veci, s ktorými sa malé deti ľahko stotožnia: behá, jaší sa, učí sa počítať a stará sa o svojho kocúrika Murka. Ale hlavne rada spieva a tancuje. Nezbedný kocúrik Murko stojí vždy verne po boku svojej kamarátky Haničky. Všetko komentuje mňaukaním. Spev bábky Haničky ostal "v rodine". Využili sme talent a skúsenosti našej netere Simonky a speváčka Hanička bola na svete!

Hanka

Hanka je škôlkarka. Pokiaľ jej to čas dovolí, s radosťou účinkuje vo videách s Haničkou a Murkom. Spolupracuje pri výbere tém pre videá, knižiek pre rozprávkové príbehy, námetov pesničiek a hodnotenie spracovania videí a pesničiek. Pri prvých videách pod hlavičkou Mačka strakatá nahrávala komentáre. Je tiež predlohou speváčky Haničky. Bez jej silnej inšpirácie by speváčka Hanička nevznikla. 

Hanka je milovaná dcéra Martina a Lucie. V tíme je od začiatku. Vstúpila do neho ako 18-mesačná.

Martin

Martin skladá hudbu, nahráva viacero hudobných nástrojov, mixuje pesničky, nahráva komentáre k videám. Má na starosti zvukovú postprodukciu videí, strih, animácie a grafické spracovanie videí a klipov. Martin je aktívny hudobník a skladateľ, profesionálne sa tiež venuje zvukovej výrobe (zvuková postprodukcia televíznych relácií, seriálov, tvorba televíznych zvučiek...).

Martin je otec Hanky a manžel Lucie. V tíme je od začiatku.

Lucia

Lucia píše texty piesní a scenáre, režíruje videoklipy, príbehy a vzdelávacie videá. Má na starosti aj výber tém vzdelávacích videí. Lucia pracovala 8 rokov v nadácii zaoberajúcej sa detskou problematikou a 9 rokov v štátnej správe v oblasti rozvojovej pomoci. 3 krásne roky strávila so svojou dcérou na materskej a rodičovskej dovolenke. Počas nej začala intenzívne pracovať na tvorbe pre deti. Riadi Mačku strakatú a manažuje Haničku a Murka - vrátane ich koncertovania naživo. 

Lucia je mama Hanky a manželka Martina. V tíme je od začiatku.

Please reload

Pri našej práci sa nezaobídeme bez priateľskej výpomoci kamarátov, ktorí majú expertízu, ktorá nám chýba a ktorí si na nás nájdu čas. Patrí im naše vrelé poďakovanie!

bottom of page